letošní sezona
informace z předešlých let
posádka vozu
možnost pronájmu vozu
soutěž pro vás
partneři našeho týmu
máte zájem o reklamu na našem voze?
spojení na náš tým

 

Navštivte také další motoristické weby! Najdete je na adresách

ewrc.cz

motormix.cz

rallyejournal.cz

auto.impuls.cz

Rally Fans


Václav Arazim, vítěz tř.N v Rally Hustopeče 2011

Václav Arazim předvedl svoji letošní rychlost už v Krumlově. Při Rally Hustopeče však definitivně potvrdil, že má stále chuť s těmi mladými závodit. Jak neuvěřitelně pěkně zajetý závod hodnotí sám Václav Arazim?

„Po úspěchu v Českém Krumlově jsme se na závod v Hustopečích pečlivě připravovali. Mechanici v čele s „Pípou“ provedli, kromě normálních úkonů na podvozku, brzdách a diferenciálech, také kompletní repasi motoru a převodovky. Auto fungovalo bezvadně a tak jsme se mohli plně věnovat seznamovacím jízdám. Ty na rozdíl od Krumlova probíhaly na mokré silnici, kde bylo navíc velké množství mazlavého bláta. Za těchto podmínek by se závodilo opravdu obtížně.V pátek však trať začala rychle osychat. My jsme si nechali dva průjezdy na 9. a na 10. erzetě, a tak jsme si mohli ověřit rozpis i za těchto příznivějších podmínek. Pro samotný závod jsme nezvolili žádnou vyčkávací taktiku, ale začali jsme naplno hned od prvních kilometrů, abychom nemuseli dohánět nějakou zbytečnou ztrátu až na poslední erzetě jako v Krumlově. Na prvních dvou zkouškách jsme zajeli téměř shodný čas s Danem Běhálkem a ztráceli jsme na něj pouze 1,3 vteřiny. Vojta Štajf byl za námi 13,3 a to byl velice dobrý úvod. Na třetí erzetě jsme zajeli 5. čas absolutně a podařilo se nám předstihnout Dana o 1 vteřinu a dostat se tak na 1. místo ve skupině N. Čtvrtá erzeta se jela už za úplné tmy a někde se jelo ve zvířeném prachu po předchozím autě. Jeli jsme zde s velikým nasazením a vše nám vycházelo. Asi kilometr před cílem jsem se však nevyvaroval chyby. Nedobrzdil jsem do jedné odbočky na šotolinu a trochu jsme narazili do svahu. Bylo to naštěstí v pomalém místě, které se jelo na jedničku, a tak se autu nic nestalo. Zhasl nám ale přitom motor. Museli jsme zhasnout světla, nastartovat, zapnout světla, 2 metry couvnout a to nás stálo asi 10 vteřin. Na cílovém čase to ale nebylo až tolik znát. Vojta nám sice dal 8 vteřin, ale Dan byl dokonce horší než my, protože také něco vyrobil.“

V cíli první etapy si tedy posádka Arazim-Gál po dlouhé době držela neuvěřitelné první místo ve skupině N a 5.místo absolutně. Což byla, i přes malé zaváhání na poslední erzetě, výborná výchozí pozice do bojů ve druhé etapě.

„Do druhé etapy jsme s Juldou nastupovali s velkým odhodláním. Etapa začínala okruhovou zkouškou s množstvím odboček na ruční brzdu na šotolině a to, jak jistě všichni vědí, není úplně naše parketa. Já si auto sice ručkou trochu podtrhnu, ale plyn přidávám, až když je správně nasměrované. Oba naši soupeři tedy pátou RZ zajeli lépe než my. Dan nás však odsunul na druhou příčku jen do další klasické erzety, kde jsme se do čela opět vrátili. Bylo zřejmé, že souboj o vítězství ve skupině N se bude odehrávat mezi námi třemi. Vzájemně jsme si nedarovali ani vteřinku a všichni jsme jeli na hranici možností svých a svého auta. Záleželo na tom, kdo udělá méně chyb a komu nejlépe sednou poslední 4 erzety ( 2x Bořetice a 2x Diváky ). Na tuto poslední sekci jsme dopředu obuli nové pneumatiky a dozadu jsme vybrali ty nejlepší jeté, protože další nové jsme už neměli. Bořetice se nejlépe povedly nám. Vojta byl o 2,5 pomalejší a Dan už začal pomalu ztrácet. Na Divákách to po startu docela dost klouzalo, protože se jelo po málo používané silnici, a tak jsme v těchto místech zvolili malinko opatrnější tempo. Vojta zde byl o 3,2 rychlejší a bitva o prvenství začala gradovat. Na druhých Bořeticích jsme mu zase malinko dali, a tak byl před poslední vložkou mezi námi rozdíl 6 vteřin. Nebylo to sice moc, ale vzhledem k vyrovnaným časům v průběhu celé soutěže jsme věřili, že nám to bude stačit. Museli jsme ale jet až do posledních metrů rychle a hlavně bez chyb. To se nám podařilo a v cíli jsme byli o 12 vteřin rychlejší než při prvním průjezdu. Vojta by musel zajet úplně hvězdný čas, aby nás o vítězství připravil. On však nasazené tempo neustál a havaroval. Naštěstí se jemu ani Petře nic nestalo.“

Václav Arazim dokončil po velkém souboji Rally Hustopeče na pátem místě absolutně a hlavně na prvním ve skupině N! Je to už dlouhých šest let, kdy posádka Arazim-Gál naposledy zvítězila. Celou rally odjeli s velkým nasazením a minimem chyb. Václav Arazim říká na závěr.

Jsme neuvěřitelně šťastní, že se nám povedlo opět zvítězit. Dlouho jsme na to čekali a je to pro všechny v týmu i pro nás s Juldou obrovská vzpruha do dalších závodů. Věříme, že nasazené tempo se líbilo divákům u trati i fandům u počítačů, kteří tentokrát sledovali těsný souboj o vítězství v produkčních autech. Rádi by jsme i po zbytek sezony ukazovali, že i navzdory razítku v občance pořád ještě nepatříme do starého železa!